DSC_0664

Czy Twoje dziecko potrafi skarżyć??? Nie??? To szybko je naucz!!!

Listopad 7, 2015 , In: Blog , With: No Comments
0

DSC_0664

Moje dzieci nie są święte ale są pewnie jak większość dzieci. Każdy wiek to inne zachowania i nawyki.  O ile Sara jest dość spokojnym dzieckiem, to Sali jak to chłopak ma w sobie tyle energii, że sama nie wiem skąd on ją bierze. Od zawsze jakoś było tak, że Salvador nie skarżył, prawie nigdy!!!! Nie umiem sobie przypomnieć, żeby przyszedł do mnie i naskarżył na kogoś, że go uderzył, zabrał coś itp. Z Sara to już inna sprawa, trochę tu naszej winy, bo od małego Sara była takim naszym małym informatorem. Czyli Sali wspinał się na meble, Sara nas informowała itp. Nie oznacza to, że dzisiaj jest jakąś skarżypytą ale powiedzmy, że doskonale wiem co i kto. Jednak przejdźmy do sedna.  Jak wspomniałam na początku dzieci me aniołami nie są i nie twierdzę, że nigdy nikogo nie zaczepiają czy też nie prowokują, no umówmy się są zdrowymi sześcioletnimi dziećmi, mają swoje charaktery, Salvador dość silny, mają swoje zdanie i do tego są bardzo odważne i przebojowe.

Pewnego dnia gdy wychodziliśmy ze stołówki zaczepili mnie rodzice jednego z kolegów  z klasy Salvadora. Wiedziałam oczywiście, że coś zmajstrował. Okazało się, że Sali uderzył ich syna ( 10 minut wcześniej widziałam chłopców jak schodzili razem ze schodów trzymając się za ręce , rozmawiając i śmiejąc się), nie zastanawiając się długo pytam Saliego co się stało, okazało się, że kolega pierwszy go uderzył a Sali mu po prostu oddał. Jakież było zdziwienie rodziców gdy syn sam powiedział, że uderzył Salvadora ale lekko a Sali go mocniej. Nie wiem czy oni nie zapytali go w ogóle o całą sytuację, czy od razu postanowili się rozprawić ze mną i moim dzieckiem. Oczywiście tato przeprosił mnie, że nie wiedział itp itd. Jak zapewne się domyślacie chłopiec w trakcie lekcji poskarżył się, ze został uderzony i wyszło na to że Sali go pobił jak zwykle, mój syn jednak nic Pani nie powiedział, więc jak zawsze wyszło, że to jego wina. Kolejna sytuacja, sprzed dwóch dosłownie dni.  Czekam na dzieci w szatni, podchodzi do mnie Pani i mówi, ze Sali POBIŁ się z kolegą, po czym okazuje się, że to kolega pobił Salvadora po twarzy pięściami – NO COMENTS. Kilka dni wcześniej podobno uderzył tego kolegę i mu dokuczał, mama tego chłopca rozmawiała ze mną, żebym porozmawiała z Salim na ten temat bo jej syn NIGDY nikogo nie uderzył, nawet się nie broni, a tu za trzy dni bije moje dziecko pięściami po głowie. Przyznam szczerze, że Sali prosił mnie żebym również poszła do mamy kolegi na skargę, że on go uderzył, ale nie zrobiłam tego. A może powinnam, sama nie wiem. Ale trochę śmieszy mnie to skarżenie, ja wiem, że nie można się bić, dokuczać innym itp. Staram się tłumaczyć moim dzieciom, że tak nie wolno, ale wiem też jakie są dzieci. W domu okazuje się, że albo się bawili i walczyli jak to chłopcy, albo ten temu oddał, albo go wkurzał i się poszturchali. Niestety moje dziecko nawet jak go ktoś uderzy to się nie poskarży, nie pójdzie do Pani i już. W konsekwencji wychodzi na to, że on bije dzieci a reszta jest niewinna.

Musiałam, więc Salvadora namawiać do tego, żeby również za każdym razem jak go ktoś szturchnie, uderzy, czy przezwie poskarżył Pani. Nie wiem jak jest u Was, czy każde nieporozumienie pomiędzy dziećmi jest tak w szkole rozwiązywane?? Za każdym razem Pani mówi, Wam, dzisiaj Piotruś tego kolegę poszturchał, temu powiedział, że ma brzydkie spodnie itp?? Matko ja nie chcę wiedzieć co będzie jak zacznie się okres dojrzewania.

Na koniec jeszcze raz zaznaczam, że wiem jakie jest moje dziecko. Wiem, dokładnie że czasami rozwiązuje swoje sprawy siłowo i absolutnie tego nie pochwalam. Ale wiem również, że inne dzieci są podobne. To są tylko dzieciaki, które na jednej przerwie się poszturchają a na drugiej są dalej świetnymi kolegami. Niemniej jednak naucz swoje dziecko skarżyć, żeby nie było ze zawsze jest prowodyrem.

DSC_0671

DSC_0678

DSC_0681

DSC_0685

DSC_0693

DSC_0696

DSC_0698

DSC_0702

DSC_0711

DSC_0714

DSC_0715

DSC_0717

DSC_0721

DSC_0736

DSC_0749

DSC_0764

DSC_0770

DSC_0776

DSC_0779

DSC_0786

DSC_0792

DSC_0797

DSC_0799

Jeśli podobał Ci się post będzie mi bardzo miło jeżeli go udostępnisz dalej lub polubisz.

Share to Google Plus
There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment

zBLOGowani.pl

Instagram

Instagram did not return a 200.

Follow Me!

}