OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Książki które inspirują i dają kopa.

Kwiecień 25, 2018 , In: Blog, inspiracje , With: No Comments
0

Lubicie czytać?? Ja uwielbiam, nie mam co prawda na to zbyt wiele czasu i z racji tego często muszę wybierać czy czytać dla przyjemności czy dla rozwoju. Choć teraz nawet książki dla rozwoju są bardzo relaksujące i przyjemne. Napewno każdemu z Was w księgarniach rzuciły się w oczy książki  REGINY BRETT 50 lekcji jak… , kolorowe okładki chyba mają przyciągać wzrok. Jej pierwsza książka z serii,  Bóg nigdy nie mruga 50 lekcji, to totalny hit. Książki te są dawką tak pozytywnej energii i dają takiego kopa do działania, że po prostu nie można ich nie przeczytać. Dla jednych podświadomość oraz to , że samym pozytywnie myśląc możemy oddziaływać na nasze życie to brednia, dla innych święta i niepodważalna prawda oraz fakt. Tak jak ze wszystkim tak i tu jeśli sam nie będziesz chciał czegoś zmienić, przeczytanie żadnej książki nic Ci nie da. W to trzeba uwierzyć i zmienić myślenie. Zauważcie, że jak zmienicie podejście i nastawienie do ludzi, do świata to wszystko jest możliwe, nawet jak przydarzy się coś co nie do końca jest szczęśliwe to uwierzcie mi to ma jakiś powód i cel. Nie ma takich ludzi którzy mają tylko z górki, zawsze jak jest z górki to musi być i pod górkę u KAŻDEGO!!! Nam wielu ludzi ( kobiet, dziewczyn w moim wieku), którzy non stop się użalają. Ciągle jęczą, pomimo tego iż tak wiele mają. Płaczą nad każdym ”złamanym krzaczkiem ” itp. Pamiętajcie, że tacy ludzie odbierają Wam Waszą energię, nie traćcie na nich swojego cennego czasu.

Teraz aktualnie czytam Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. Przyznam, że skłoniły mnie do tego moje rozmyślania nad moją drogą w życiu. Wciąż mam dylemat z wieloma rzeczami, wciąż nie wiem którędy pójść. Wszystkie moje drogi są dość podobne, kręcą się wokół fotografii, ona niezmiennie mnie pociąga i nawet kiedy chwilowo mam przerwę od bloga to aparat jest wciąż obok mnie. Miewam dylematy czy poświęcić się blogowaniu, czy zawodowemu fotografowaniu, czy jeszcze czemu innemu a mianowicie całkowicie poświęcić się dzieciom. Oczywiście chciałabym pogodzić wszystkie te kierunki bo one ściśle ze sobą współgrają i gdyby mi się to udało byłabym najszczęśliwsza. Czasami mam tak, że chce być tylko w domu, piec ciasta dla dzieci, gotować obiady i chodzić na spacery ale wciąż z tyłu głowy mam bloga i fotografię. Zawsze gdy robię tylko jedno tęsknię za kolejnym. Teraz kiedy Bruno jest tak bardzo absorbujący a posty piszę siedząc na ławce w parku kiedy on śpi, mój blog tylko tak może funkcjonować ale znowu tęsknie za fotografią, za spotkaniami z ludźmi, za ich historiami i zadowolonymi minami kiedy otrzymują  gotowe zdjęcia. Sięgnęłam po tą książkę bo szukałam odpowiedzi, co mam zrobić. Domyślacie się, że nie znalazłam tam jednoznacznej odpowiedzi, a drogowskaz. Każdy z Was będzie interpretował to po swojemu i na podstawie swoich doświadczeń oraz przeżyć. Jedno jest pewne wszystko jest możliwe, to wiem na pewno. Trzeba tylko wiedzieć czego się chce i do czego dąży. Wymówki zdarzają się każdemu. Ja każdego dnia mam ich setki, każdego dnia usprawiedliwiam się, żeby nie zrobić tego czy tamtego ale wiem, że to tylko oddala mnie od mojego celu. Mogłabym teraz gdy młody śpi opalać się i przeglądać IG, ale wolę dla Was coś napisać. Nie skończę pewnie tego przez jedna drzemkę bo jak znam życie młody zaraz się obudzi ale kiedy dostaję od Was wiadomości, że moja przemiana i wytrwałość na poście dodała Wam otuchy i też się podejmiecie, kiedy dostaję takie wiadomości jak kilka dni temu, że Was inspiruję do działania i wstania z łóżka to uwierzcie mi, że chce mi się jeszcze bardziej. Mój mąż jak to przeczyta pewnie mi powie : szkoda, że nie masz takiego zapału do prasowania albo mycia okien ale co tam, okna mogą poczekać a Wy nie.

Wracając do książek, każda z nich niesie oczywiście przesłanie, autorka poprzez historie ze swojego życia pokazuje nam jak wiele w życiu musiała robić różnych rzeczy aby ostatecznie doprowadziły ją one do miejsca w którym znajduje się teraz. Ja zdecydowanie ostatnio wybieram właśnie takie książki, takie które dają mi do myślenia oraz zmuszają i mobilizują do działania. To naprawdę działa!

Raz na jakiś czas będę Wam pokazywać książki które na mnie działają i mnie inspirują albo pomagają mi stawać się kimś lepszym, mądrzejszym, spokojniejszym <3

Podczas gdy ja piszę, mój mały cudzik smacznie śpi <3

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Jeśli podobał Ci się post będzie mi bardzo miło jeżeli go udostępnisz dalej lub polubisz.

Share to Google Plus
There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment

zBLOGowani.pl

Instagram

Instagram did not return a 200.

Follow Me!

}