DSC_1307

Niedzielne #5 ulubionych – książki dla dzieci

Wrzesień 17, 2017 , In: #5, Blog, czytamy , With: No Comments
0

Witajcie kochani:) od dzisiaj wprowadzamy nowy niedzielny cykl, nasze 5 ulubionych rzeczy. Co tydzień będziemy Wam pokazywać co lubimy albo co nas zainspirowało w 5 odsłonach. Jeśli chcecie coś szczególnego o nas wiedzieć, napiszcie koniecznie a postaramy się Wam odpowiedzieć. Dzisiaj zaczynamy książkowo, książkowo dla dzieci.

5 ulubionych książek SARY

#1

Zdecydowanie i bezapelacyjnie Mysi Domek. Nie ukrywam, że jest to również jedna z moich ulubionych książek. Opowiada o codzienności dwóch myszek Sama i Juli. To co myślę szczególnie Sarze się podoba to ilustracje, a raczej zdjęcia. Zawsze jak czytamy to mówi : mamo ale ja bym chciała mieć taki domek dla lalek. Wszystko jest tam zrobione w miniaturze. Rewelacja. Jest też druga część, Sam i Julia w TEATRZE.  Polecamy !!!

#2

Dzieci z Bullerbyn. Sara ogólnie lubi czytać i pisać. Po mnie chyba tego nie ma, bo jak byłam mała to raczej nie przepadałam za książkami. Teraz oddałabym wiele, żeby w spokoju poczytać. Dzieci z Bullerbyn to w drugiej klasie była lektura, dzieciaki czytały kilka rozdziałów. Lasse, Bosse, Olle to dzieci które Sara bardzo polubiła. Zdecydowanie gdy zapytałam o jej ulubione zaraz po Mysim Domku wskazała właśnie Dzieci z Bullerbyn.

#3

Proszę mnie przytulić to bardzo miła książeczka właśnie o przytulaniu. Pokazuje dzieciom, że przytulanie jest bardzo ważne dla każdego. Pięknie ilustrowana, bardzo przyjemna dla oka.

#4

Pan Pierdziołka, oczywiście nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Wierszyki które najbardziej dzieciaki śmieszą to te wiadomo, z „brzydkimi” słowami. Czytają je wiele razy i śmieją się okrutnie. Jest kilka części. My mamy chyba trzy. Polecam na codzienne smuteczki 🙂 Fajnie jest też sobie przypomnieć stare zapomniane wierszyki z naszego dzieciństwa.

#5

Wielka Przygoda Latającej Myszy. To książka z niewielką ilością tekstu ale przepięknie zilustrowana. Dzieci mogą godzinami wpatrywać się w obrazki i tworzyć swoje opowieści. Ja jestem zachwycona jej wydaniem i czasami nawet sama biorę ją do ręki żeby tylko pooglądać.

 

I na koniec poza zestawieniem, jedna z moich ulubionych książek. LATO STINY. Wiele razy czytałam ją dzieciom do snu. Opowiada o małej Stinie która spędza wakacje u dziadka nad morzem. Nie wiem dlaczego ale jakoś ta ich relacja bardzo do mnie przemawia i przemiło mi się to czyta, także polecam 🙂 Jak widzicie okładka jest dość wysłużona 🙂

Jakie są Wasze ulubione książki dla dzieci?? Abo ulubione książki Waszych dzieci?? Koniecznie dajcie znać!!!

Jeśli podobał Ci się post będzie mi bardzo miło jeżeli go udostępnisz dalej lub polubisz.

Share to Google Plus
YOU MIGHT ALSO LIKE
Marzec 7, 2013

Wspomnienia….

Blog
READ ARTICLE
Sierpień 5, 2014

C.d.n…..

Blog
READ ARTICLE
Kwiecień 7, 2017

Żyje się raz !!!

BAWIMY SIĘ, Blog, miłość
READ ARTICLE
There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment

Mama bliźniąt i całej zgrai zwierząt. Nasz dom to istny huragan...dwoje dzieci , siedem psów i dwa koty to mieszanka wybuchowa, ale jest wesoło. Zapraszamy do Naszego swiata:)

zBLOGowani.pl

Instagram

Instagram did not return a 200.

Follow Me!

}