DSC_1704sara

Po prostu sobie odpuść!!!

Październik 16, 2018 , In: Blog, inspiracje , With: No Comments
1

Ile razy zapaliłeś się do czegoś, poczułeś przypływ pozytywnej energii. Wiedziałeś, że tym razem to już na pewno się uda. Robisz wszystko, czujesz, że to jest to i nagle coś się dzieje. Nagle nachodzą Cię wątpliwości . Zatrzymujesz się i myślisz co ja właściwie robię ??? Przecież to głupie. To nie może się udać. Wcale nie jest tak super jak mi się wydaje. Wcale nie mam dobrych dni i wszystko co robię nie ma sensu.

Ile razy się tak czułeś??Ile razy przez takie myślenie rzucałeś swoje ukryte marzenia i plany tylko dlatego, że dopadły Cię wątpliwości?? Domyślam się, że pewnie dziesiątki jak nie setki razy.

Skąd biorą się te wszystkie wątpliwości?? Z braku pewności siebie ?? Wątpimy czy podołamy czy nam się uda, czy jesteśmy wystarczająco dobrzy, mądrzy?? Boimy się co kto sobie o nas pomyśli? Czy ta znajoma, koleżanka lub inna ona to zaakceptuje i nas nie obgada?? TAK!!! Najczęściej boimy się oceny innych oraz nie mamy wystarczającej wiary w siebie. Przez lata żyjemy z takim właśnie nastawieniem, kiedyś jak nie robiłeś tego co wszyscy i tak jak wszyscy to byłeś na „świeczniku”. Każde mieszkanie było do siebie łudząco podobne, ludzie na ulicach wyglądali podobnie. Wiadomo, że wynikało to z czasów jakie były ale też z braku pewności tego czy jeśli będę miał inny gust to czy inni to zaakceptują, lepiej było się nie wyróżniać. Wątpliwość towarzyszy nam każdego dnia. W każdą decyzję się wkrada . A wynika z tego iż, tak jesteśmy zaprogramowani i każda zmiana dotychczasowego myślenia wpędza nas z lęk czy aby na pewno robię to dobrze i czy to ma sens. I przeważnie jest tak, że kiedy odpuszczamy, kiedy przestaje nam już zależeć na efekcie końcowym to to „coś” się właśnie dzieje !!!

Pewnie wiele razy tak mieliście, że kiedy całkowicie odpuszczacie, kiedy mówicie sobie koniec tego, nie będę się zamartwiać i przejmować tym co będzie nagle dostajesz to czego chciałeś.

Nie można przejmować się co inni sobie o nas pomyślą, czy Jadźka lub inna Grażyna z 4 piętra nas nie obgada. Pamiętajcie, że zawsze najwięcej dopowiedzenia mają Ci co niewiele robią. Zawsze mają zdanie na każdy temat i są ekspertami w każdej dziedzinie. Tylko pomyśl sobie czy za 20 lat będziesz pamiętał co Twoja sąsiadka miała do powiedzenia na Twój temat??? I co gorsza czy to będzie miało wtedy jakiekolwiek znaczenie?? Jestem pewna, że nie. Jedyna rzeczy której możesz za 20 lat żałować to, że nie spełniałeś swoich marzeń i nie realizowałeś planów. Ludzie pojawiają się w naszym życiu i znikają, jedni zostają na dłużej inni na krótką chwilę, przeważnie nie warto się zamartwiać tym co  powiedzą, bo co byś nie zrobił i tak jak ktoś będzie chciał znaleźć cobie coś co mu nie pasuje to to znajdzie. Jak pracujesz to jesteś wyrodną matką, jak nie pracujesz – utrzymanką i tak w koło Macieja i na każdy temat.

Więc nie daj się!!!! Odpuść!!! Nie przejmuj się tym czy inni zaakceptują Twoje działania. Nie bój się, że jeśli coś nie wyjdzie to Cię wyśmieją czy obgadają, że mieli rację i „a nie mówiłam???” Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Tylko pamiętaj : działaj, idź konsekwentnie do przodu a reszta przyjdzie sama. Odpuść sam cel, rób to co kochasz a wtedy stanie się to o czym marzysz.

Tylko musisz pamiętać, że nadal robisz coś w danym kierunku. To nie jest tak, że nic nie robisz i to się samo stanie. Musisz się starać, być jeszcze lepszym, ale nie oczekiwać zbyt wiele. Nie zadręczać się ciągle myśleniem typu : „ja przecież tyle robię a nie mam tego czy tamtego” myślisz sobie „ dlaczego jej/jemu na czymś nie zależy a zawsze to dostaje”, no właśnie i to jest to. Musisz dążyć do celu ale nie myśleć  tylko o efekcie końcowym. Musi Ci bardziej zależeć na samych działaniach. W ogóle uważam, że powinniśmy częściej w życiu odpuszczać na różnych płaszczyznach naszego życia. Zawsze chcemy,  żeby wszystko było na tip top a w rezultacie nie ma nic. Chcemy ogarnąć milion rzeczy na raz a koniec końców ciężko nam dokończyć jedną. I kiedy nagle odpuszczamy to czy tamto, mamy miejsce żeby doprowadzić do końca pewne sprawy.  Jak to mawia Pani Swojego Czasu ZROBIONE JEST LEPSZE OD DOSKONAŁEGO. I chyba my kobiety szczególnie mamy z tym ogromny problem. Jak mam coś zrobić po łebkach to nie robie wcale, ale niestety moje drogie nie da się zrobić wszystkiego, mieć wszystkiego itp itd.

p.s. Zdjęcia które dodałam do posta są jeszcze z wakacji ale są tak cudowne, że musiałam je pokazać a poza tym ta dziecięca radość i wolność powinna być w każdym z nas każdego dnia <3

Jeśli podobał Ci się post będzie mi bardzo miło jeżeli go udostępnisz dalej lub polubisz.

Share to Google Plus
YOU MIGHT ALSO LIKE
Styczeń 14, 2016

Moc witamin z Kuvingsem

gotujemy
READ ARTICLE
Maj 18, 2014

Love You Teddy

Blog
READ ARTICLE
Czerwiec 17, 2014

Ciągły strach…

Blog
READ ARTICLE
There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment

zBLOGowani.pl

Instagram

Instagram did not return a 200.

Follow Me!

}